ŠD IV.

Do oddělení ŠD IV. dochází celkem 9 dětí – 2 dívky a 7 chlapců. Celoroční hra, která nás bude provázet celým školním rokem nese název ,,Celoroční hra s dráčkem“. Celoroční hra bude probíhat formou poznávání a rozvojových aktivit, při kterých si děti osvojí nějakou novou dovednost. Zábavnou formou se děti naučí poznávat přírodu, zvířata a mnoho dalších oblastí při procházkách v okolí školy a také v podobě omalovánek, vystřihovánek, hádanek , básniček, pohádek. Nejvíce prostoru je věnováno tvoření všeho druhu. Každý měsíc děti plní úkoly, které jsou následně ohodnoceny a odměněny. Dále se děti naučí pracovat s keramickou hlínou v keramické dílničce. V družince probíhá také kolektivní logopedická péče, která je uzpůsobena tak, aby děti co nejvíce bavila.

Celý vnitřní řád si rodiče a ostatní zákonní zástupci mohou přečíst ve školní družině, v přízemí školy, kde je vyvěšen na nástěnce nebo také  na webových stránkách školy.

Rozvržení témat:

Září: My a dráček

Seznamujeme se s celoroční hrou, s kamarády a pravidly dobrých vztahů ve školní družině. Poznáváme svoje tělo, vyrábíme tiskátka z červené řepy a malujeme podzimní krajinu.

Říjen: Barevný podzim s dráčkem

Čteme pohádku, učíme se básničku o Bílé paní. V podzimní dílničce si vyrábíme zvířátka z listů a v halloweenské dílničce papírové dekorace  dýní a černých koček. Luštíme halloweenské obrázkové kvízy.

Listopad: Veselé strašení s dráčkem

Učíme se skládat papírovou vlaštovku a z přírodnin tvoříme lesní příšerky. Připomeneme si i lidové tradice.

Prosinec: Vánoce s dráčkem

Povídáme si o smyslu adventní doby, čteme o Vánocích. Vyrábíme 3D stromek a dráčkův adventní kalendář. Vystřihujeme a slepujeme vánoční motivy: kapra a andílka.

Leden: Zima s dráčkem

Pozorujeme zimní přírodu při vycházkách v okolí školy. Připomeneme si svátek ,, Tří králů“ . Zazpíváme si písničku a vyzkoušíme si pokusy s vodou, ledem, sněhem.

Únor: Karneval s dráčkem

Vyrobíme si masky na karneval. Povídáme si o domově, rodině, koho máme rádi. Zpíváme a tancujeme. Tvoříme valentýnská přáníčka.

Březen: Probouzení přírody s dráčkem

Poznáváme jarní rostliny, mláďata v přírodě. Učíme se jarní říkanky a připravujeme se na Velikonoční svátky. Z modelíny, větviček nebo provázku vyrábíme číslice.

Duben: Velikonoce a kouzla s dráčkem

Vyrábíme jednoduchou dekoraci na Velikonoční stůl, povídáme si o Velikonočních tradicích a zvycích. Učíme se říkanku o čarodějnici, čarodějnické zaklínadlo a vyrobíme si i čarodějnici.

Květen: Léto ťuká na dveře…

Hrajeme hry na školním hřišti, malujeme jarní rozkvetlé stromy a keře a tvoříme originální dárečky a přáníčka pro maminky. Malujeme smyčky a sledujeme dráhu motýlího letu.

Červen: Hurá na prázdniny

Hrajeme míčové hry, slavíme Den dětí. Dokončujeme a vyhodnocujeme celoroční hru. Loučíme se se školním rokem. Nejvíce času trávíme na školním hřišti, sportujeme.